Aromateprie Hanna Maria
HANA TOMÁŠKOVÁ - aromateprie Hanna Maria
Nerudova 1668
530 02 PARDUBICE

Tel.: +420 725 762 825
E-mail: info@tomexo.cz
Web: www.hannamaria.cz
PRODUKTY
Vyhledávání
Newsletter
Zaregistrujte se a budete dostávat novinky a zajímavé informace z oblasti aromaterapie. Registrace
Úvodní stránka » O aromaterapii » Krční čakra (5)

Krční čakra (5)

Krční čakra (5)

V krční čakre se nachází centrum lidských vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace. Pátá čakra vytváří důležité spojení spodních čaker s čakrami hlavy.
POUŽITÍ OLEJE: SMĚS PRO KONCENTRACI
Barva: světle modrá, také stříbrná a zelenavě modrá
Základní princip: rezonance s Bytím
Tvrzení k duchovnímu růstu: Jsem ochotný vyjádřit své pravé Já a tak se plně podílet na svém stvoření.
Části těla: oblast krku (šíje), týlu a spodní čelisti, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, průdušky, hltan, paže
Psychická funkce čakry: Schopnost samostatně uspokojit své potřeby (být sám), schopnost přijmout to, co svět dává. Seberealizace ve společenském a profesionálním životě. Uvědomění si své příslušnosti k profesionálnímu prostředí, uspokojení prací.
Vyživuje dýchací orgány, krk, orgány sluchového aparátu, kůži.

V krční čakre se nachází centrum lidských vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace. Pátá čakra vytváří důležité spojení spodních čaker s čakrami hlavy. Slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním, impulsy a reakcemi na ně. Přes krční čakru vyjadřujeme všechno, co v nás žije - náš smích, pláč, naše pocity radosti i lásky stejně jako strachu a vzteku, naše úmysly, přání, myšlenky a názory a naše vnímání vnitřního světa. Když jsou blokovány energie krční čakry, je rušeno porozumění mezi „hlavou" a tělem". Např. hlas je poměrně silný, slova nemají hlubší smysl., nebo řeč je neuhlazená a hrubá nebo spíše věcná a studená. Krční čakra je vyšším kreativním centrem.

PSYCHICKÝ VLIV: SEBEVYJÁDŘENÍ
Podmět z duše, jež je projevem vyššího já, vstoupí do systému čaker přes korunní čakru a pravou mozkovou hemisféru. Odtud míří dolů do krční čakry, kde se přemění na myšlenkovou formu. Zde ji převezme astrální tělo a vyjádří s pomocí srdečního centra nebo solar plexu, což závisí na tom, zda podnět uspokojuje přání duše nebo osobnosti. K takové změně dochází v krční čakře, kde se osobnost učí užívat síly mentálního těla ke svému prospěchu.Proto když se podnět z duše objeví v tomto centru, může to vést k problémům, pokud se odporuje plánům. Podnět se pak zastaví a vrátí zpět přes korunní čakru a levou mozkovou hemisféru. To může zbrzdit vývoj duše a vést ke konfliktu vůle osobnosti a vůle duše, což může způsobit právě nemoci v oblasti krční čakry.

Někteří lidé se místo toho, aby se rozlobili, se rozpláčou, a to prohlubuje jejich bezmocnost, protože se tím jejich schopnost komunikace zcela znehodnocuje.Děti, které nedokážou vyjádřit své pocity, se taky stávají náladové a uzavřené.Samy nemají jasno, co vlastně chtějí říct a mívají pocit, že jejich okolí reaguje negativně na každou novou myšlenku. Je proto důležité v každém věku a všem účastníkům dovolit plně vyjádřit své pocity, aniž by se postavili do role oběti. Během dne by se měl udělat prostor pro to, aby členové rodiny nebo spolupracovníci mohli hovořit nejen o faktech, ale i o svých POCITECH!!! Jednou z největších obav projevujících se ve třech dominantních čakrách (základní, solar plexu a krční) je strach ze změny. Změna může vést k nejistotě, zranitelnosti a zmatku a to jsou pro lidi, kteří mají rádi svůj život pod kontrolou velmi nežádoucí okolnosti.

ŘEČ TĚLA: „Stáhlo se mi hrdlo", „Mám v krku knedlík", zadrhnutí hlasu, když se narazí na něco nepříjemného. Sklon k červenání. Lidé, kteří nechtějí přijmout nové myšlenky nebo nemají rádi změny, nosí oděvy těsně ke krku nebo mají vysoký límec, šátek či šálu. Do oblasti krční čakry patří také uši, lidé, kteří si dávají ruce přes uši, když něco povídáte, tím říkají mnoho o své neochotě naslouchat.

NEMOCI SPOJENÉ S KRČNÍ ČAKROU: ASTMA, ZVÝŠENÁ ČINNOST ŠTÍTNÉ ŽLÁZY,BOLESTI V KRKU, ZÁNĚTY KRČNÍCH MANDLÍ, SLUCHOVÉ POTÍŽE, UŠNÍ ŠELESTI,HORNÍ CESTY TRÁVÍCÍ SOUSTAVY, AFTY, ZUBY, MENTÁLNÍ ANOREXIE, ROZTROUŠENÁ SKLEROZA

 

NÁKUPNÍ KOŠÍK
0,- 0 produkt(ů)
Contact
Mobil: +420 725 762 825

Email: info@hannamaria.cz
články
Novinky
Novinky
AKČNÍ ZBOŽÍ
Krém s kyselinou hyaluronovou LEVANDULE
Cena: 480 Kč
OHEŇ směs pro posílení vnitřní síly
Cena: 260 Kč

Dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč

Knihy, publikace, katalog
Dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč
Cena: 500 Kč

Sprchový šampon pro dívky

Dívčí kosmetika
Sprchový šampon pro dívky
Cena: 300 Kč

Čokoláda s přáním 10+1 ZDARMA

Čokoláda s přáním
Čokoláda s přáním 10+1 ZDARMA
Cena: 550 Kč

Aromalmpa se sklem kužel béžová

Aromalampy a příslušenství
Aromalmpa se sklem kužel béžová
Cena: 380 Kč

Hravá aromaterapie ČAKRY

Esenciální oleje
Hravá aromaterapie ČAKRY
Cena: 330 Kč
Čaj pro ženy PAPRSKY NADĚJE
Cena: 55 Kč

Bylinkové žvýkačky OSTROPESTŘEC

Bylinkové žvýkačky
Bylinkové žvýkačky OSTROPESTŘEC
Cena: 39 Kč

Vůně do prostoru LEVANDULE & TEA TREE

Vůně do prostoru - destičky
Vůně do prostoru LEVANDULE & TEA TREE
Cena: 129 Kč
Keramický difuzér MOSAIC BÍLÝ
Cena: 1 767 Kč

Lunární diář 2018

Knihy, publikace, katalog
Lunární diář 2018
Cena: 129 Kč
© 2009, Hanna Maria - Energetická aromaterapie a esenciální oleje.

Veškeré obrázky, fotografie, texty a katalogy na těchto webových stránkách jsou duševním majetkem firmy a předmětem autorskoprávní ochrany ©Hanna Maria Therapy.
Kontakty aromaterapie Hanna Maria Realizace a SEO: Zastoupení značky v zahraničí: