Aromateprie Hanna Maria
HANA TOMÁŠKOVÁ - aromateprie Hanna Maria
Nerudova 1668
530 02 PARDUBICE

Tel.: +420 725 762 825
E-mail: info@tomexo.cz
Web: www.hannamaria.cz
PRODUKTY
Vyhledávání
Newsletter
Zaregistrujte se a budete dostávat novinky a zajímavé informace z oblasti aromaterapie. Registrace
Úvodní stránka » O aromaterapii » Sakrální (křížová) čakra (2)

Sakrální (křížová) čakra (2)

Sakrální (křížová) čakra (2)

Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je to sídlo tvořivé rodící se síly.
POUŽITÍ OLEJE: SMĚS PRO INTIMNÍ ATMOSFÉRU
Barva:oranžová
Základní princip: tvořivé rozmnožování bytí
Tvrzení k duchovnímu růstu: Uznávám své potřeby a potřeby druhých v každém vztahu a jsem ochotný podle toho jednat.
Části těla: hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté jako krev, míza, trávící šťávy, sperma.
Psychická funkce čakry: Láska k opačnému pohlaví, smyslové rozkoše, sexualita. Zásoby pohlavní energie, pohlavní přitažlivost
Vyživuje střevní trakt, ledviny a močově-pohlavní systém

Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je to sídlo tvořivé rodící se síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls ke stvoření nového života, u ženy ovlivňuje ty oblasti, kde je takový oplodňující impuls přijímán a kde povstává nový život, kde je posléze rostoucí bytost chráněna, vyživována a zásobena vším potřebným. Tato čakra je přiřazena k elementu vody, ze kterého vše živé povstává, ale také se očišťuje, uvolňuje a odplavuje, co tuhne a staví se životadárnému proudu do cesty. Na úrovni duše to prožíváme jako uvolnění a odplavení pocitů, což nám umožňuje prožívat život stále opravdověji a nově. Rozhodujícím způsobem však ovlivňuje druhá čakra naše mezilidské vztahy, obzvlášť k druhému pohlaví. Harmonická funkce otevřené druhé čakry se projevuje v přirozeném, splývá s proudem života svými pocity. To znamená, že jsme vůči jiným lidem, a zvláště vůči druhému pohlaví otevření a přirození. Sexuální spojení s milovaným člověkem je pro nás možností zúčastnit se tance mužských a ženských tvořivých energií, prožít jednotu s celou přírodou a růst k vnitřní úplnosti. Pokud je čakra zharmonizovaná, naše pocity jsou přirozené, jednání tvůrčí, činí náš vlastní život i životy ostatních plodným. Naopak disharmonie má za důsledek nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti.. Může dojít k odmítání popírání sexuality nebo naopak přehnané sexuální fantazie nebo potlačené žádosti, která uniká kontrole. To znamená, že je nepoznán tvořivý potenciál těchto sil a použil se nesprávným směrem.

Nedostatečná funkce druhé čakry vzniká ve většině případů v dětství. Většinou rodiče potlačují vlastní smyslnost a sexualitu a dítěti chybí smyslová stimulace, dotyky, mazlení a něžnosti. Následkem toho se stává, že děti a později již jako dospělí , jsou zcela „zatáhnutí do své antény". V pubertě je potom veškerá navenek se deroucí sexuální energie zcela zablokována. Její „úspěšné" potlačení má však za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost. Život pak pro tyto lidi je smutný, málo cenný, osamělý, chladný.

PSYCHICKÝ VLIV: SEBEÚCTA
Sebeúcta znamená udělat místo vlastní tvořivé síle a umožnit tak jednotu ducha a hmoty. Bez toho nemůžeme růst a vede to k zášti vůči těm, o kterých předpokládáme, že nám brání ve vývoji naší vlastní vnitřní podstaty.

Jedním z nejdůležitějších prostředků, jak si udržet vzájemnou úctu, je komunikace. Bez ní je vztah odsouzen ke konci. Křehká rovnováha mezi vzájemnou závislostí a nezávislostí, což je cílem každého vztahu, záleží na poznání, úctě a lásce obou partnerů. Nejlepší partnerské vztahy jsou ty, kde oba dávají 100% a oba také 100% dostávají. Závislost dusí růst obou partnerů a může partnerství rozbít. To pak vede k pocitu ublíženosti a opuštěnosti a ke strachu navázat další vztah. Bohužel nechuť navázat další vztah pramení ze strachu ze vztahu předešlého. Nerovnováha v křížové čakře je spojena s „být silný", což vede k pocitům nepatřičnosti - nejsem dobrá manželka nebo matka. Tyto pocity jsou většinou založeny na obecně sdílených představách, jak má být dokonalý muž nebo žena.

ŘEČ TĚLA: Rozhodující oblast je křížová čakra. Představuje schopnost tvořit a mít prostor k tvoření. Položení rukou na oblast podbřišku může být také výraz strachu z citového zranění nebo odmítnutí. Tyto věci je třeba mít na paměti, když jednáme s někým, jehož řeč těla má vztah k oblasti křížové čakře. Takový člověk potřebuje prostor spojený s nepodmíněnou láskou, aby se mohl plně projevit.

NEMOCI SPOJENÉ S KŘÍŽOVOU ČAKROU: DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK, MENSTRUAČNÍ CYKLUS, PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM, MENTR. KRVÁCENÍ, CYSTY NA VAJEČNÍKÁCH, ENDOMETRIÓZA, NEMOCI VARLAT, NEMOCI PROSTATY

 

NÁKUPNÍ KOŠÍK
0,- 0 produkt(ů)
Contact
Mobil: +420 725 762 825

Email: info@hannamaria.cz
články
Novinky
Novinky
AKČNÍ ZBOŽÍ

Dárková sada 6. čakra

Čakrární aromaterapie
Dárková sada 6. čakra
Cena: 320 Kč

Sprchový šampon pro dívky

Dívčí kosmetika
Sprchový šampon pro dívky
Cena: 300 Kč

Růžová voda

Růžová voda
Růžová voda
Cena: 145 Kč

Hravá aromaterapie ČAKRY

Esenciální oleje
Hravá aromaterapie ČAKRY
Cena: 330 Kč

Čaj pro ženy HARMONIE

Čaje pro ženy
Čaj pro ženy HARMONIE
Cena: 55 Kč

Andělská čokoláda

Mini čokoláda andělská
Andělská čokoláda
Cena: 25 Kč
Svíčka Symphony s přízdobou
Cena: 90 Kč

Toaletní voda ANEMONE ROSA

Přírodní kosmetika
Toaletní voda ANEMONE ROSA
Cena: 680 Kč

Hrníček se sítkem v dárkovém balení

Porcelánové hrníčky v dárkovém balení
Hrníček se sítkem v dárkovém balení
Cena: 250 Kč

Publikace Žena v cyklu života

Knihy, publikace, katalog
Publikace Žena v cyklu života
Cena: 38 Kč
© 2009, Hanna Maria - Energetická aromaterapie a esenciální oleje.

Veškeré obrázky, fotografie, texty a katalogy na těchto webových stránkách jsou duševním majetkem firmy a předmětem autorskoprávní ochrany ©Hanna Maria Therapy.
Kontakty aromaterapie Hanna Maria Realizace a SEO: Zastoupení značky v zahraničí: