Aromateprie Hanna Maria
HANA TOMÁŠKOVÁ - aromateprie Hanna Maria
Nerudova 1668
530 02 PARDUBICE

Tel.: +420 725 762 825
E-mail: info@tomexo.cz
Web: www.hannamaria.cz
PRODUKTY
Vyhledávání
Úvodní stránka » O aromaterapii » Srdeční čakra (4)

Srdeční čakra (4)

Srdeční čakra (4)

Čakra srdce vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko-emoční centra se třemi horními duchovními. Nachází se zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit se na druhé, prožívat je.
POUŽITÍ OLEJE: RELAXAČNÍ SMĚS PRO UVOLNĚNÍ
Barva: zelená, také růžová a zlatá
Základní princip: odevzdanost
Tvrzení k duchovnímu růstu: Miluji sebe a ostatní nepodmíněně, dávám i přijímám.
Části těla: srdce, horní část zad s hrudníkem a hrudní dutinou, spodní část plic, krev a krevní oběh, kůže.
Psychická funkce čakry: Láska k lidem a všemu živému, otevřenost, citlivost. Vůle přetvořit vnější svět a podřídit ho vlastním rozhodnutím (činnost).
Vyživuje srdeční a cévní systém, hrudní koš, páteř a ruce.

Čakra srdce vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko-emoční centra se třemi horními duchovními. Nachází se zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit se na druhé, prožívat je. Tudy vnímáme také krásu přírody i harmonii v hudbě, výtvarném umění a poezii. Úloha čakry srdce je sjednocování skrze lásku. Každá touha po vroucím kontaktu, po splynutí, harmonii a lásce se projevuje prostřednictvím čakry srdce, i tehdy, když nás potká v podobě smutku, bolesti, strachu z odloučení , ze ztráty lásky. Čakra srdce je centrum, jehož síla vyzařuje velmi silně. Otevřená, čakra srdce má na ostatní spontánně uzdravující a proměňující účinek. Čakra srdce je branou do duše, protože není jen sídlem nejhlubších nejživotnějších pocitů lásky. Jí se můžeme spojit také s univerzální částí naší duše, božskou jiskrou v nás. Má rozhodující roli i při zjemňování vnímání, které souvisí s otevřením čakry čela (6), protože je to odevzdanost, která nám umožňuje vnímat subtilnější oblasti Stvoření. To znamená, že se s rozvojem čakry srdce současně rozvíjejí i vyšší schopnosti čakry čela (6).

PSYCHICKÝ VLIV: LÁSKA K SOBĚ
Jak chceme nepodmíněně milovat ostatní, pokud nejsme schopni milovat sami sebe? Musíme se naučit milovat sebe, a to znamená se vším všudy, bez příkras. Bez lásky k sobě samému vzniká velká závislost na ostatních, abychom si opatřili to množství lásky, které potřebujeme. V solar plexu se jedná o potřebu být akceptován, zde je to potřeba být milován. Tyto dvě podmínky jsou vzájemně provázány. Když je srdce otevřené a svobodné, vyzařuje pocit radosti. Pokud je uzavřené a tok mezi srdcem a solar plexem není harmonický, vyzařované pocity obsahují bolest, zranitelnost a někdy také hořkost. Bolest cítíme tehdy, pokud nedojde k tomu, co očekáváme, a to vede k nespokojenosti a pocitům odmítání. Bolest může zasáhnout tak daleko, že se začne objevovat i hořkost, je to jedna z nejdestruktivnějších emocí, zvlášť pokud jí dovolíte, aby se vyvíjela během celé řady let.

Láska k sobě znamená naučit se přitáhnout k sobě ty věci, které potřebujeme a odmítnout ty, které nepotřebujeme. Musíme se naučit rozlišovat, a to znamená užívat vhled, abychom rozhodli, co je dobré a co ne. Neschopnost rozlišovat může vést až ke ztrátě vlastního názoru a naší identity. Podstatou srdce je odvaha. Na své cestě potřebujeme odvahu a povzbuzení ostatních nás může povzbudit. Upřímné povzbuzení je jeden z největších darů, který můžeme někomu dát.

ŘEČ TĚLA: Děti, které pokáráte se často postaví do rohu místnosti s rukama překříženýma na prsou. Chrání své bolavé srdce a tento zvyk si nesou až do dospělosti, projevují se tak, kdykoliv potřebují útěchu.

Dotyk se stal jedním z nejdůležitějších prvků doplňkových terapií, protože bohužel v dnešní době je mnoho lidí, kterých se po dlouhá léta nikdo nedotkl nebo je nikdo nepohladil.

NEMOCI SPOJENÉ SE SRDEČNÍ ČAKROU: NEMOCI SRDCE, NEMOCI IMUNITNÍHO SYSTÉMU, ALERGIE A PŘECITLIVĚLOST,RAKOVINA

 

NÁKUPNÍ KOŠÍK
0,- 0 produkt(ů)
Contact
Mobil: +420 725 762 825

Email: info@hannamaria.cz
články
AKČNÍ ZBOŽÍ

BIO přírodní čistící ubrousky (60ks)

Ošetření pleti bez použití vody
BIO přírodní čistící ubrousky (60ks)
Cena: 180 Kč

Mini čokoláda Hodně radosti

Mini čokoláda jako přání
Mini čokoláda  Hodně radosti
Cena: 12 Kč

Fior di Talco deodorant

FIOR DI TALCO
Fior di Talco deodorant
Cena: 330 Kč
Vonná svíce TICHÝ LES
Cena: 85 Kč

Aromalampa se sklem ŠEDÁ lístečky

AROMALAMPY A PŘÍSLUŠENSTVÍ
Aromalampa se sklem ŠEDÁ lístečky
Cena: 380 Kč

MALEBNÁ VÍSKA éterický olej

Esenciální oleje
MALEBNÁ VÍSKA éterický olej
Cena: 180 Kč
© 2009, Hanna Maria - Energetická aromaterapie a esenciální oleje.

Veškeré obrázky, fotografie, texty a katalogy na těchto webových stránkách jsou duševním majetkem firmy a předmětem autorskoprávní ochrany ©Hanna Maria Therapy.
Kontakty aromaterapie Hanna Maria Realizace a SEO: Zastoupení značky v zahraničí: